Про фестиваль

Червень 8, 2016

Ми хочемо зробити так, аби Шевченко був завжди модний і актуальний. Так само, як і його творчість. Ше.Fest – це фестиваль, де кожен може побачити Шевченка не в звичному образі пророка, а фріка, хіпстера і водночас надзвичайного генія. Українського і сучасного, близького та зрозумілого кожному.

16-17 серпня 2014 р. в с. Моринці, (Звенигородського р-н, Черкаської обл.) відбувся перший Всеукраїнський фестиваль до 200-річчя Тараса Шевченка. Через рік – 22 – 23 серпня 2015 – другий. І ось настав той момент, коли ми мріємо і працюємо над ТРЕТІМ!

Окрім Шевченківської теми, у нас є кілька принципових моментів, яких ми дотримуємося в організації події. Перша – це благодійність. Ми збираємо гроші на українських військових. 2014-го по завершенню фестивалю нам вдалося придбати тепловізор для земляків Тараса Шевченка, які брали участь у бойових діях на сході. Також ми збирали гроші на військовий одяг та подарунки солдатам. І цього року продовжимо розвивати благодійну лінію на фестивалі.

Другий принцип – ми безалкогольна подія. Адже дотримуємося думки, що дуже гарно можна відпочивати з музикою, словом і гарними людьми.

Третій принцип – ми фестиваль для своїх і нам дуже важливо, щоби кожен відвідувач почував себе комфортно.

І звісно ж, нам дуже цікавий Шевченко 🙂 Як нагадування про це – в кожному куточку локації ви в тому переконаєтесь. Для нас дуже важливо не робити із геніального уродженця Моринців чогось скандального чи  того, що не відповідає дійсності. Ми не прагнемо, щоби шевченкознавці закидали нас помідорами й прокльонами – ми з ними активно співпрацюємо й хочемо показати адекватну правду про митця. Акуратно, спокійно, розмірено, цікаво й незабутньо.

Саме тому на відвідувачів чекає драйвова музика, мистецькі інсталяції, цікаві лекції, показ українських фільмів, театральні постановки, літературні батли, майстер-класи, екскурсії Шевченковими місцями, програма для дітей, наметове містечко, народний ярмарок.

Локація нашого фестивалю ділиться на кілька зон:

  • Музична сцена, де виступлять сучасні авторитетні україномовні артисти;
  • Просвітницька галявина, де відбуваються гутірки, лекції, театральні перформанси, поетичний батл, акустичні виступи та багато іншого. Головна її мета – доносити інформацію про Шевченка, про Україну і сучасність – цікаво і з перших вуст. А також – показати різнобічність сучасної літератури та музики. В інтерпретації Шевченка та не тільки;Народний ярмарок й територія майстер-класів. Ми прагнемо перенести в добу, у якій жив та творив Шевченко через майстрів народної творчості;
  • Галявина художника: ми прагнемо об’єднати навколо нашої ідеї сучасних митців, адже Шевченко був і майстром пензля;
  • Нічний кінозал: ми показуємо найцікавіші українські фільми за останній час;
  • Дитяча галявина: ми хочемо, щоби до нас приїздили з родинами й малеча відпочивала разом із нами правильно, з Україною в серці.
  • Наметове містечко: ми пропонуємо пожити на малій батьківщині Великого Тараса принаймні кілька днів.

Цього року гасло фестивалю – «Твоя незалежність». Відбувається він за 10 днів до 25-річчя такої омріяної для українців незалежності.

Організатори:

uZw-TuoJ4IE

sokil-298x300

gerb-236x300

Герб_Моринців